Archív 2023

Prednášky:

12. 1. 2023 – D. Hirner – Okrasné a ovocné stromy

pozvánka

26.1. 2023 – R. Roth – Suchomilné rastliny v záhrade

pozvánka

9. 2. 2023 – J. Černická – Kolobeh života v záhrade (expozícia tatranskej prírody v Tatranskej Lomnici)

pozvánka

Prednášky sa budú konať vo štvrtok o 16:30 hod. v priestoroch Malej zasadačky MÚ Žilina. Vstup voľný aj pre verejnosť.

 

Zájazdy:

Kremnica Róbert Roth

V nedeľu  16. 4. 2023 sa koná zájazd k Rothovi na skalku. Odchod o 13h. od Hypertesca, platí to len pre záujemcov, ktorí sú záväzne prihlásení a už zaplatili 8 eur. Do autobusu cestou do Kremnice  pristúpia skalničkári z Martina. Trasa, ako bola aj v minulosti, prvá zastávka u p.Rotha v dedinke Lúčky, kde je  veľká skalka. Potom  by sme  odišli do predajne skalničiek do Hornej Vsi pri Kremnici. Aj pri predajni je pekná skalka. Na spiatočnej ceste by sme sa zastavili v záhradníctve pána Kuchárika v Hornej Štubni.

Zídeme sa teda pred 13 hod. v nedeľu 16.4. na parkovisku u Hypertesca v Žiline

 

Výstava: Jarná Krása 2023 – 5. – 7. 5. 2023

prihláška pre vystavovateľov

pozvánka na stiahnutie

 

 

Program:

program na stiahnutie

 

 Zájazdy:

Jún: Poľsko, Morava – autobus

 

Zájazdy:

 

Zájazd jeseň 2023 na Severnú Moravu

Trasa: Bystřice pod Hostýnem – Horák (okrasné kríky, skalničky atď.), Fryčovice -Ptáčník 379, (predaj skalničiek a záhradnej keramiky), zatiaľ sa predpokladá návšteva dvoch miest, tretie miesto (Šigút, Čeladná?) sa pripravuje.

Termín: sobota 23. 9. 2023

Odchod o 6:30 h. z parkoviska od Hypetesca. Trasa autobusu Bytča – Makov – Valašské Meziříčí – Bystřice pod Hostýnem – Fryčovice - Čeladná. Odhad dĺžky trasy je 320 kilometrov.

Cena 17 €.

Cena závisí od počtu účastníkov a pokiaľ sa prihlási 40 účastníkov cena bude 15 eur. Na prednáškach začiatkom roka bol o tento zájazd záujem, preto treba spresniť počet účastníkov na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. (telefón 0918 402 324) a súčasne aj na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. . Uveďte, o koľko miest máte záujem. Prihlášky pošlite do 20. 7. 2023. V prípade dostatočného počtu prihlášok bude oznámený termín dokedy treba zájazd zaplatiť. Účasť na zájazdu sa neviaže na členstvo v OZ MF, oslovte aj svojich známych. Je to dôležitá informácia, pretože ak nebude dostatočný záujem, zájazd sa nebude konať.

Doplňujúca informácia zo dňa 8. 8. 2023:

Začiatkom júla bol rozposlaný a na stránke OZ Malá Fatra uverejnený program zájazdu na severnú Moravu (program zájazdu je na stránke OZ MF). Bohužiaľ sa zatiaľ prihlásilo len 17 záujemcov. Je to veľmi málo.

Z uvedeného dôvodu, bol predlžený termín prihlášok do 20. 8. 2023.

Pokiaľ sa neprihlási dostatočný počet (min. 36) záujemcov, bude zájazd zrušený, nakoľko nemôžeme ďalej blokovať objednaný autobus.

Účasť na zájazde sa neviaže na členstvo v OZ MF.

 

 

1. Bystřice pod Hostýnem, ( Dušan Horák – dreviny, skalničky), http://skolkyhorak.cz/2. Predajňa skalničiek a záhradnej keramiky, Fryčovice, Ptáčník 379

Predbežný výber rastlín pred zájazdom si môžete urobiť na stránke:

http://www.veselazahrada.cz/